14 Haziran 2013 Cuma

GİRAY'IN DİŞİ ÇIKTI

 Uzun bir aradan sonra merhaba.Bu aralar pek çok şey yaptım aslında ama yazasım gelmedi bir türlü.Yavaş yavaş eski rutinimize geri dönmemiz ve haftaya işe başlayacak olmam sebebiyle ucundan kıyısından yazmaya başladım bugün.
Daha önce bahsetmiştim.Oğlum 6 aylık olduğu günün ertesinde 2 diş birden çıkardı.11 Mayısta dişlerimiz çıkınca hemen hazırlıklara başladık ve 1 haziranda diş buğdayımızı yaptık.
Aslında hazırlıklar çok daha önce başladı.Sevgili arkadaşımız ylndesign sağ olsun nerdeyse hemen her şeyimizi halletti.Kendisi fotoğrafçılıkla da uğraşıyor.Meraklıysanız blogunu ziyaret etmelisiniz.
Yalın oğlum için davetiye,duvar yazısı,peçete halkası,süslü kürdanlar,hediye kutuları gibi uğraşması ve yapması zahmetli olan her şeyi halletti.Bana sadece mamaları ve ortamı hazırlamak kaldı :)

Davetiyemiz göründüğünden de güzeldi.Matbaacı da gayet güzel bir şekilde çıkardı ve gene Yalın hem hazırladı hem kesti .Arka tarafında da adres ve tarih bilgileri yer alıyordu.


Evimizi ve kendimizi hazırlayıp ailece hatıra fotoğrafları çektirdik.


Bu da muhteşem ötesi duvar yazımız.Ama masamızın arkası pencere olduğu için biz pencereye astık.


İşte masamız.Menümüzde 
Buğday ve nohut
Peynirli gül böreği
Pizza baharatlı poğaça
Mercimek köftesi
Sosisli milföy
Ağlayan kek
Acıbadem aromalı un kurabiyesi
ve tabiki Diş pastamız vardı.(Tarifleri ve yapılışları paylaşacağım)


 Yemek kısmına geçmeden önce adet olduğu üzere oğluma meslek seçimi yaptırdık.Bir tepsiye steteskop(doktor), araba anahtarı(galeri sahibi, bunu tamamen biz uydurduk) makas(berber),kalem(öğretmen),mouse(bilgisayar mühendisi) ve Kuran koyduk.Oğlum iki elini birden daldırdı.Bir eliyle Kuran'ı diğer eliyle mouse u tuttu :) İnançlı bir bilgisayar mühendisi olacak galiba bizim ki :)
Daha sonra başından aşağı pişmemiş buğday attık yavrumun.Bol bereketli vatana millete hayırlı olsun kuzum diye. 
Tören kısmı bitince yemeğe geçtik.Alttan mumla ısıtmalı servislerimi de ilk defa kullanmış oldum böylece.Sunum gayet şık oluyor ama dikkat edin mum ısısı fazla gelince yemeğin dibi tutuyor.
Gümüş olanına buğdayı,beyaz kelebekli olanına nohutu koyduk.Tabaklara buğday üzerine biraz nohut ve tuz-karabiber dökerek servis ettik.
Yalın o kadar güzel şeyler düşünmüş ki.Mesela peçete halkalarımızın önü ayrı güzel arkası ayrı güzeldi.Arka tarafı erkeklik sembolü olan çember ve içinden geçen ok şeklindeydi :) Kırk yıl düşünsen aklıma gelmezdi böyle bir şey :)
Veee uzun uğraşlar sonucunda annemle hazırladığımız pastamız.Şeker hamurlu ilk pasta denememizdi.O yüzden iyi bir tecrübe oldu :) Biraz eridi aktı ama bence muhteşem bir pastaydı.Tarifi ve olması gerekenleri tecrübelerimle anlatacağım sonra :)


Yedik,içtik,eğlendik,hediyelerimizle odamız doldu taştı :) Saolsun herkes çok güzel şeyler getirdiler.Biz de oğlumla onlar için hediyeler hazırlamıştık zaten.Yalın'ın yaptığı hediye kutularına kendi yaptığım diş kurabiyelerinden ve diş şeklindeki haribolardan koydum.
Oğlumun yengesi,eltim saolsun gece yarılarına kadar uğraşıp diş şeklinde mıknatıslı keçeler hazırladı bize.Biz de misafirlerimizi boş göndermedik.Herkes çok yardımcı oldu bana o gün.İyi ki böyle güzel arkadaşlara sahibim dedim şükrettim.Tahminimden çok daha güzel bir diş buğdayını da atlattım :) 
Darısı yapmak isteyenlerin başına5 yorum:

Belle Amie dedi ki...

ne tatlisiniz oyle ya :)

UPTO SİBEL dedi ki...

Ay tesekkur ederiz :)

Hülya Çoban dedi ki...

Maşallah Giray'a her şey çok güzel görünüyor. Ellerinize sağlık..

UPTO SİBEL dedi ki...

Cok tesekkurler. Cok yoruldum ugrastim ama degdi galiba :)

Adsız dedi ki...

herşey çok güzel görünüyor ellerinize sağlık.minik Giray artık herşeyi ısırabilir:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...