24 Nisan 2013 Çarşamba

MARKEN

Merhaba yine bir gezi yazısı ile karşınızdayım.2012 ocak ayında Benelüx-Paris olarak adlandırılan bir gezi turuna katıldık.
Öncelikle Benelüx ne demek onu açıklayayım. Benelüx 3 ülkenin isimlerinden oluşturulmuş uyduruk bir isim.Belçika Hollanda(Nederland) ve Lüksemburg.  
Mevsim olarak hem çok güzel hem çok yanlış bir zamanda gitmişiz.Kar buz manzarası olarak doğa güzellikleri olarak harika bir zamanlamaydı fakat havanın bu kadar soğuk olabileceğini tahmin bile edemezdim :) 
Gezimizin ikinci ülkesi Hollanda oldu.Amsterdam'da  geçirdiğimiz günlerde yakın köylere olan gezilere katıldık.Marken de o köylerden biri.Köy dediğime bakmayın :) gerek temizliği düzeni gerekse gelişmişliğiyle bir çok ilden daha güzel yerler gördük.
Yaşayacakları kara parçası bile yokken denize ağaç kütükleri dikerek kendilerine ne kadar muhteşem bir ülke yaptıklarını gördük.Ve bizim elimizde bu kadar imkan olanak güzellik varken neden kullanmadığımıza bir kere daha üzüldük açıkçası. 

Evlerin düzenine güzelliğine hayran olduk
Küçücük köyde küçücük liman bile vardı. Tabi bütün sular gibi orası da donmuştu :)


Evler masallardan fırlamış gibiydi.Hayran hayran gezdik küçük köyüHavanın ne kadar soğuk olduğunu donan denizden tahmin edebilirsiniz sanırım :)


Ve Hollanda'nın simgesi yel değirmenleri


Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...